Belediyeden iki yeni kurs

       Trabzon Belediyesi, İş-Kur ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa olarak iki yeni meslek edindirme kursu düzenliyor.

       Radyo Televizyon Programcılığı ve Aşçı Yardımcılığı kurslarıyla 50 kişi meslek sahibi yapılacak.

       Seçmeleri yapılan ve 1 Aralık 2011 tarihinde başlayacak olan Radyo Televizyon Yapımcılığı kursunda 25 kişi meslek sahibi yapılacak. 5 ay boyunca sürecek kursa katılan kursiyerler 960 saat eğitim alacak. Günlük olarak 15 TL harçlık alacak kursiyerlerden eğitimlerini başarıyla tamamlayanlara sertifika verilecek.

       1 Aralık 2011 tarihinde başlayacak olan Aşçı Yardımcılığı kursunda da 25 kursiyer eğitim görecek. 5 ay boyunca 880 saat eğitim verilecek kursiyerlerden başarılı olanlara sertifika yanında günlük olarak 15 TL yemek ve yol parası verilecek.

       Trabzon belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu İş-Kur ve Milli Eğitim Müdürlüğü kurumlarıyla ortaklaşa düzenledikleri kurslarla gençleri meslek sahibi yapmaya devam ettiklerini belirterek, "Bugüne kadar açtığımız 9 ayrı kursta 224 vatandaşımızı meslek sahibi yaptık. Devam eden kurslarımız yanın da 1 Arılık 2011 tarihinde başlayacak Radyo Televizyon Programcılığı ve Aşçı Yardımcıları kursları düzenliyoruz. Bu iki kursta 50 vatandaşımızın meslek sahibi olmalarına katkıda bulunacağız. Sosyal sorumluluk bilinci içerisinde yaptığımız meslek edindirme kurslarında bizlere destek verem kurum ve kuruluşlar ile Belediyemiz Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personeline teşekkür ediyorum" diye konuştu.

26 Kasım 2010 Cuma