Kavşak düzenlemeleri ile trafik rahatlayacak

       Trabzon Belediyesi tarafından itfaiye karşısı Reşadiye kavşağı ile Ayasofya kavşaklarından yapılacak yeni düzenlemeler ile Trabzon trafiği rahat bir nefes alacak.

       Trabzon'un en önemli kavşak noktalarından olan İtfaiye ile Ayasofya Kavşağı'nın büyütülmesiyle ilgili yapılan çalışmalar neticesinde projeler yapım ihalesi aşamasına getirildi. İtfaiye kavşağının üst geçit olarak hazırlanan projesi Anıtlar kurulundan geçti. Ayasofya kavşağı ise büyütülüp hemzemin geçiş olarak yapılacak. Trabzon trafiğini büyük oranda rahatlatacak kavşak düzenleme projelerinin yapım ihalelerine yıl sonuna kadar çıkılması planlanıyor.

       Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Trabzon trafiği için önemli olana Ayasofya ve itfaiye kavşaklarının yeniden düzenlenmesi için hazırlanan projelerin tamamlandığını belirterek, " Ayasofya kavşağını hemzemin geçiş olarak büyütüp genişleteceğiz. İtfaiye kavşağı için ise hazırlanan üst geçit projesi anıtlar kurulunun onayından geçti. Bu iki projenin yapım ihaleleri hazırlıklarını sürdürüyoruz. Yılsonuna kadar yapım ihalesine çıkmayı planlıyoruz. Kavşak yapımlarının tamamlanmasıyla birlikte kentimiz trafiğine önemli oranda rahatlama meydana gelecektir" şeklinde konuştu.

       Başkan Gümrükçüoğlu Ayasofya ve itfaiye kavşaklarının dal-çık diye tabir edilen alt geçit düzenlemesi yapmak için karayolları ve belediye ekiplerinin günlerce çalıştığını fakat yapılacak geçitlerin deniz seviyesi altında kalacak olmasının getireceği olumsuzluklar nedeniyle Ayasofya kavşağının hemzemin geçiş, itfaiye kavşağının ise üst geçit şeklinde yapılmasına karar verildiğini sözlerine ekledi.

12 Kasım 2011 Cumartesi-18:17:43
 
Facebook'ta Paylaş