Belediyeden İngilizce ve Arapça kursu

       Başkan Gümrükçüoğlu, "Turizmin gelişmesi için yabancı dil önemli"

       Trabzon Belediyesi 2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatları hazırlıkları kapsamında İngilizce ve Arapça kursu düzenledi. Milli eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen kursa 371 kişi katıldı. Hafta içi ve hafta sonları olmak üzere toplam 130 saat eğitimin verileceği ücretsiz İngilizce ve Arapça kurslarından başarılı olan kursiyerlere sertifika verilecek.

       Kursun açılışı için Belediye Çok Amaçlı Salonu'nda tören düzenledi. 3 ay sürecek kursun açılış törenine Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Turan, Osman Gökhan Bali, İş-Kur Müdürü Mustafa Bahadır, Milli Eğitim Şube Müdürü Orhan Genç ve kursiyerler katıldı. Program kapsamında ayrıca Trabzon Belediyesi ile İŞ-KUR'un ortaklaşa düzenledikleri Loder, Greyder, Ekskavatör operatörlük kursuna katılan ve başarılı olan 45 kursiyere sertifikaları verildi.

       Programın açılışında konuşan Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, 'Bir dil, bir insan' anlayışından hareketle düzenledikleri İngilizce ve Arapça kurslarına yoğun bir katılım olduğunu belirterek, "23-30 Temmuz tarihleri arasında Trabzon'da yapılacak Avrupa Gençlik Olimpiyatları hazırlık çalışmaları kapsamında düzenlediğimiz İngilizce kursu yanında son yıllarda özellikle Karadeniz bölgesine Arap turistlerin yoğun ilgisi nedeniyle Arapça kursu da düzenledik. Bölgemizin kalkınması için turizm çok önemlidir. İnsanımızın ve şehrimizin dünyaya açılmasında hizmet sektörünün en çok kullanıldığı alan olan turizme katkı sunmak amacıyla bölge insanını yabanı dil bilmesi de çok önem arz etmektedir. Kursun düzenlenmesinde katkı sağlayan kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum" diye konuştu.

       Konuşmaların ardından Loder, Greyder, Ekskavatör operatörlük kursuna katılan ve başarılı olan 45 kursiyere sertifikalarının verilmesiyle devam eden program çekilen toplu fotoğrafla sona erdi.

17 Mayıs 2011 Salı-12:10:42
 


Facebook'ta Paylaş