Geri

Ahmet KURT (V)

 

  • Adı :Ahmet KURT
  • Görevi :İşletme ve İştirakler Dairesi Başkanı (Vekaleten)
  • Telefon :
  • Faks :
  • E-posta : 

  • Özgeçmiş 

1966 yılında Trabzon’un Tonya ilçesinde doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Trabzon’da tamamladı. 1984 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Yüksek Okuluna başladı. 1989 yılında ise ‘Sosyal Hizmetler Uzmanı’ unvanıyla mezun oldu.

1990 yılında Sosyal Hizmetler Ve Çocuk Esirgeme Kurumunda ‘Sosyal Çalışmacı’ unvanı ile iş hayatına başladı.

1993-1995 yılları arasında Trabzon Aile Danışma Merkezi müdür vekilliği görevini yürüttü.

6 Mart 1996-28 Haziran 1996 yılında 53.T.C Hükümeti Devlet Bakanı Sn.Eyüp AŞIK’IN danışmanlığına atandı.

28.Haziran 1996-30 Haziran 1997 yılında 54.T.C Hükümeti aile ve kadından sorumlu devlet bakanı Sn.Işılay SAYGIN’IN danışmanlığını yaptı.

30 Haziran 1997-11 Ocak 1999 tarihleri arasında 55.T.C Hükümeti Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Sn. Cavit KAVAK’IN danışmanlığını yaptı.

1999 Mahalli İdareler seçiminde görevden istifa edilerek Tonya Belediye Başkanlığı seçimi  adaylığı sonrası Tonya Belediye Başkanı seçildi.

2004 ve 2009 yılları mahalli idareler seçimlerinde yeniden seçilerek üç dönem Tonya Belediye Başkanlığını yürüttü.

Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Ankara Üniversitesi Psikiyatri Polikliniğin de altı ay, Çaykara Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfından beş ay çalışmalar yürütmüştür. ’ Türkiye de Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma Vakıfları’, ‘Evli Rus Hayat Kadınları Evli Trabzon nüfusuna kayıtlı erkeklerin ilişki kurduğu Rus hayat kadınlarının sosyal ve ekonomik durumları’ ve ‘ Karadeniz de evlilik ve boşanma’ konulu yayınlanmamış tez ve araştırmaları vardır.

Altı nokta körler derneği Danışma Kurulu Üyeliği, Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği, Karadeniz Ruh Sağlığı Derneği Kurucu Başkanlığı, Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Karadeniz  Şube Başkanlığı, Tonya spor Kulüp Başkanlığı Görevlerinde bulundu. Halen; Tonya’ya Hizmet Derneği Başkanlığı ile Tonya Süt Kooperatifi Yönetim kurulu Üyeliği Görevlerini yürütmektedir.

Ayrıca Trabzon Göçmenleri ve Sığınmacılarına Yardım Derneği Kurma çalışmaları devam etmektedir.

2014 yılında Trabzon Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına atandı. Şuanda Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı görevi yanı sıra işletme ve İştirakler Daire Başkanlığı ve Muhtarlar dairesi Başkanlığı görevlerine vekalet etmektedir.

Taka gazetesi, Yörem Haber, Tonya’nın Sesi Gazetelerinde Köşe yazarlığı yaptı. 2004 yılında TBMM Muhabirleri Derneğince ‘En başarılı ilçe Belediye Başkanı  Seçilen Ahmet KURT evli ve dört çocuk babası, beş torun sahibidir.

 

Bağlı Birimler

  • Bütçe İçi İşletmeler Şube Müdürlüğü
  • Taşınmaz Yönetimi Şube Müdürlüğü
  • Hal Şube Müdürlüğü