BÜYÜKŞEHİR MUTLU EDİYOR

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, özel gereksinimli bireylerle bir arada olmak ve onları mutlu etmek adına başlattığı çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından, Ballim Cafe’de çalışan özel gereksinimli gençlere yönelik, Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne gezi düzenlendi.
 
Ballim Cafe’de çalışan özel gereksinimli gençler, Trabzon Umuda Destek Derneği üyeleri ve velilerin katıldığı gezide, eğlenceli anlar yaşandı. Veliler, Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne yapılan ziyaretin çocuklarını çok mutlu ettiğini ifade ederek, başta Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.  
 
Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada “Özel eğitimli çocukların sosyal ve kültürel yaşama katılımlarını sağlamak, her zaman önceliklerimiz arasında yer alıyor. Çocukların ve gençlerin hayvanlarla daha fazla etkileşim içerisinde olması, gelişimleri için çok önemli. Bu tür sosyal sorumluluk projeleri ile özel gereksinimli bireylerimizin sosyal hayata katılmalarını ve kendilerine olan güvenlerini kazanmalarını amaçlıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bu alandaki çalışmalarımızı çok yönlü olarak sürdürmeye devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

TARİH : 30.11.2019