BÜYÜKŞEHİR’İN YAZ SPOR OKULLARI AÇILDI

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun spora ve sporcuya verdiği önem doğrultusunda yürütülen çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda çocuklarda spor bilincinin geliştirilmesi amacıyla çeşitli branşlarda ‘Yaz Spor Okulları’ açıldı.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, çocukların yaz tatillerini keyifli geçirmelerini sağlamak ve spor bilinçlerini geliştirmek amacıyla ‘Yaz Spor Okulları’nın açılışını yaptı. Futbol, tenis ve yüzme branşlarında başlatılan yaz spor okullarına 8-12 yaş aralığında toplam 580 sporcu katıldı. Yaz tatili boyunca devam edecek çalışmalar, Beşirli Tenis Kompleksi, Beşirli Futbol Sahası ve Mehmet Akif Ersoy yüzme havuzunda gerçekleştirilecek.

 

YOĞUN İLGİ GÖSTERİLDİ

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada; “Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu’nun riyasetinde organize edilen Yaz Spor Okulları ile gençlerimizin tenis, futbol, yüzme branşlarında yeteneklerini sergilemelerini ve erken yaşta spor sevgisi kazanmalarını amaçlıyoruz. Bu doğrultuda çocukların yaz tatillerini sağlıklı bir ortamda değerlendirmeleri ve sporu hayatlarının bir parçası haline getirmeleri için açtığımız ‘Yaz Spor Okulları’na gösterilen yoğun ilgiden memnuniyet duymaktayız. Büyükşehir Belediyesi olarak spora ve sporcuya verdiğimiz önem doğrultusunda projeler gerçekleştirmeye devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.

TARİH : 05.07.2022