BÜYÜKŞEHİR’DEN İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE RAMAZAN DESTEĞİ


Trabzon Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan Ramazan ayı öncesi dar gelirli ailelere destek olmaya devam ediyor. Büyükşehir ekipleri, 18 ilçede gerekli tespitleri yapılan dar gelirli 12 bin aileye gıda kartı dağıtımını sürdürüyor.
 
Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik ilkesi doğrultusunda, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik çalışmalarına devam ediyor. Soysal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, belediyede kaydı olan 5 bin 675 aileye her ay düzenli olarak gıda yardımı yapıyor. Ekipler ayrıca Ramazan ayı için de 12 bin aileye yardım kartı dağıtımını sürdürüyor. 18 ilçede 709 mahalle muhtarından alınan bilgilere göre belirlenen 12 bin aileye dağıtılacak kartlar, 17 Mart’ta kullanıma hazır hale getirilecek.
 
HEMŞEHRİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, sosyal belediyeciliğe özel önem verdiklerini belirterek, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren ‘önce insan’ diyoruz ve çalışmalarımızı bu anlayış doğrultusunda sürdürüyoruz. İnsan odaklı projelerle sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergilemek, öncelikli çalışmalarımız arasında yer almaktadır. Sosyal belediyeciliğe verdiğimiz önem nedeniyle yaşlılar, gençler, çocuklar ve özel gereksinimli bireylerle ilgili faaliyetlerimize yoğun şekilde devam ediyoruz. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi olarak ekiplerimiz dar gelirli, engelli ve hiçbir geliri olmayan vatandaşlarımıza her ay düzenli olarak gıda kartı dağıtımı yapmaktadır. Bunun yanında yaklaşan mübarek Ramazan ayı öncesi 18 ilçemizde titiz bir çalışma sonucu belirlenen 12 bin aileye de gıda kartı dağıtılmaktadır. Bunu yaparken de da ekiplerimiz vatandaşlarımızı bizzat evlerinde ziyaret ederek, kartlarını teslim etmektedir. Zor durumda ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza destek olmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Tarih: 15 Mart 2023

Galeri